Kova Burcunun Sinirlendiği An Koşarak Uzaklaşmanız Gerektiğini Gösteren 8 Özelliği

Her burç mutsuzken ya da sinirliyken farklı özellikleri nedeniyle bazı davranışlarda bulunur. Örneğin Balık burçları sinirlenince ağlarlar oysa Koç burçları saldırgan olabilirler.

Kova burçlarının özelliklerinden yola çıkarak sinirli ya da üzgün olduklarında nasıl davrandıklarını gözlemledik. Bakalım, Kova burçları enerjileri kötü olduğunda nasıl davranıyorlar…

1. Sinirlerinin gerildiğini kaçamak cevaplar vermesine bakarak anlayabilirsiniz.

Eğer Kova burçlarının sinirlendiğini anlamak istiyorsanız üslubuna bakabilirsiniz. Normalde tartışmaktan ve konuşmaktan büyük keyif alan Kova’lar sinirlendiklerinde yüzeysel ya da kaçamak cevaplar verebilir.

2. Karşısındakine dert anlatamayacağından o kadar emindir ki konuşmayı keser.

Kova’ların baskın karakterleri vardır. Münakaşa içerisinde savundukları bir görüş varsa mutlaka gerçekçi argümanları da vardır. Eğer karşısındaki onu sinirlendirmeye başlarsa konuşmayı kesmek ihtiyacı duyar.

3. Çünkü ağzını bozabilir…

Kova burçlarının tahammül seviyesi çok düşüktür. Sabit bir burç olduğu için kendi düşüncesinden sapmaz. Bir başkasının fikrine saygı duysa bile küçümseyebilir. Bu duygu değişimleri sinirlendiğinde kötü sözler söylemeye müsait olduğunu gösterir.

4. Eğer laf anlatmayı bıraktıysa bağları da koparıp atar.

Kova burçları bir kez içinden geçenleri anlatır. Çaba göstermek onun için gerçeklerle birlikte durumu ortaya koymaktır. Onun için bu çok kolay olsa da duygularıyla yaklaşan birisi onu anlamayabilir. Böyle olunca sabırsız Kova’lar boşa kürek çekmekten nefret eder.

5. Sinirleri yıpranmış bir Kova burcu için o gün bıkkın ve bitap geçer.

Aşırı zihin çalıştıran Kova’lar mantık sularında yüzerken boğulabilir. Düşünceleri arasında kaybolurken fiziksel işlerine yetişemez.

6. Hiçbir şeyle ilgilenmemeye başlar.

Bir Kova burcunun işi gücü bırakıp koltukta TV izlediğini görmek çok zordur. Hele ki uzun bir süredir böyleyse bir sorun var, demektir.

7. Kimseyi dinlemez.

Umursamaz birisi olan Kova’lar üzüntü içerisindeyken ya da depresifken içine kapanmaktan çok daha da kayıtsızlaşır. Tepkileri sert olabilir. Başına buyruktur.

8. Mimikleri her şeyi anlatır.

Kova burçları depresif hissettiklerinde suskunlaşır ancak aşırı mimik yaparak neye kızdığını-üzüldüğünü anlayabilirsiniz. Onun herhangi bir duruma karşı tepkisiz kalması mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir