Vitalik Buterin: Bu Ethereum’a Milyarları Getirebilir!

Vitalik Buterin, “ödeme yöneticilerinin” kullanıcıların işlem yapmak için kullandıkları kripto paraları kullanarak gaz ücretlerini ödemelerine nasıl izin vereceğini ayrıntılı olarak açıkladı. Hesap soyutlaması, kullanıcıların harici olarak sahip olunan cüzdanlardan (EOA’lar) akıllı sözleşme tabanlı cüzdanlara geçmelerini sağlıyor. Buterin bu yükseltmenin Ethereum’a milyarlarca dolar kazandıracağını söylüyor.

Vitalik Buterin: Hesap soyutlama Ethereum’a milyarlar getirecek!

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Paris’teki Ethereum Topluluk Konferansı’nda (EthCC) bir konuşma yaptı. Bu konuşmasında, milyarlarca insanı Ethereum’a nasıl çekeceğini ayrıntılı bir şekilde anlattı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Buterin, kullanıcıların işlemler için kullanılan coinlerle gas ücretlerini ödemelerine olanak tanıyan bir hesap soyutlama yükseltmesinden bahsetti.

Bağlam açısından, hesap soyutlaması, kullanıcıların harici olarak sahip olunan cüzdanlardan (EOA’lar) akıllı sözleşme tabanlı cüzdanlara geçmesini sağlar. Bu yükseltme başarılı olursa, cüzdan yönetimini bugün olduğundan çok daha verimli ve kolay hale gelecek. Buterin ve topluluk bunun, kriptonun yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlayabileceğine inanıyor.

Dahası, kripto dünyası tohum ifadesini kaybeden ya da çaldıran kullanıcılarla dolu. Hesap soyutlaması ile kullanıcıların, akıllı sözleşmeler olarak işlev gören, velayete tabi olmayan cüzdanlar oluşturması mümkün. Açıklamalara göre cüzdan kurtarma, bu yeni yükseltme ile gelen birçok özellikten sadece biri. Son yükseltme ayrıca “Paymaster” kullanımını da mümkün hale getiriyor. ERC-20 tokenlerini tercih eden kullanıcılar şu anda işlem ücretleri için ETH ile ödeme yapmak zorunda. Ancak Paymasters ile işlem ücretleri, işlemde hangi token kullanılırsa kullanılsın ödenebilecek.

Buterin’in aklındaki Ethereum yükseltmesi ne getirecek?

Wu Blockchain’den Colin Wu, bu gelişme hakkında dün erken saatlerde Twitter’dan paylaşım yaptı. Wu, “Onun (Buterin’in) fikri, gelecekte herkesin mevcut EOA cüzdanından akıllı sözleşme tabanlı bir cüzdana geçeceği yönünde. Eğer başarılı olursa, bir kripto cüzdanını yönetmek bir e-posta hesabını yönetmek kadar kolay hale gelecek.” dedi.

Bu arada, lider altcoin ETH’nin fiyatı günlük bazda %0,33 oranında hafif bir düşüş yaşadı. Ancak altcoin, geçtiğimiz hafta %1,13 oranında bir artış kaydetmeyi başardı. Sonuç olarak, lider altcoin basın zamanında yaklaşık 1.892 dolardan işlem görüyordu. Ancak, fiyat düşüşüne rağmen ETH, BTC karşısında %0,6 oranında güçlenmeyi başardı. Çünkü, lider kripto Bitcoin haftalık bazda kırmızı bölgede duruyor. Ayrıca BTC, önemli bir destek seviyesi olan 30 bin doların altına sarktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx