Analistler Yükseliş Bekledikleri Bu 3 Altcoin İçin Hedefleri İşaretledi!

Kripto para analist David, ARB fiyatının kısa vadede yüzde 30’luk bir hamle yapacağını tahmin ediyor. Analist Akash Girimath, DYDX’in yüzde 25’lik yükseliş potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. Kripto analisti Lockridge Okoth ise ADA’dan daha fazla kazanç bekliyor. Analistlerin boğa emareleri gördüğü 3 altcoin için yaptıkları analizleri okuyucularımız için derledik.

ARB fiyat tahmini: Altcoin yakın gelecekte yaklaşık %30 artabilir

Arbitrum’un (ARB) fiyatı 1,7 dolarlık önemli direnç bölgesinin üzerine çıktı. Böylece, 2024’ün ilk haftasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,43 dolara ulaştı. İlk düşüşün ardından, fiyat bir önceki hafta 1,7 dolar bölgesini destek olarak başarılı bir şekilde teyit etti (mavi ok). Ayrıca, bir boğa pin bar şamdanı oluşturdu. Bu hareket, boğaların önceki kırılma seviyesine düşüşü bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü gösteriyor. Ayrıca, bu genellikle yükseliş trendinin devam etmesine yol açtığının bir işareti.

Bu arada, haftalık RSI göstergesi boğa eğiliminde ve 50’nin üzerinde. Bu da boğalar için bir avantaja işaret ediyor. Eğer öyleyse, ARB fiyatı tekrar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,43 dolara yükselebilir. Bu hedef, mevcut fiyattan %28,90’lık bir artışa karşılık geliyor.

ARB haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası görünüm, ARB fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Altcoin için en yakın hedef 2,05 dolarda duruyor. Buna ilaveten ARB’nin 2,45 dolara kadar yükselme potansiyeli de var.

DYDX fiyat tahmini: Token kırılmaya yaklaşıyor!

DYDX fiyatı, 15-21 Kasım tarihleri arasında değerinin %35’ini kaybetti. Altcoin bu süreçte 2,84 dolardan 4,36 dolara uzanan bir aralık oluşturdu. Düşük 2,84 dolar aralığı, 3 Ocak’a kadar fiyat hareketini desteklemede önemli bir rol oynadı. Ancak daha sonra ani bir satış baskısı artışı, altcoini destek tabanını aşmaya ve bir direnç seviyesine çevirmeye itti. O zamandan beri, DYDX fiyatı yaklaşık bir aydır bu seviyenin altında seyrediyor. Ayrıca, bir kırılma girişimi başarısız oldu.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 ortalama seviyesini aştı ve şimdi aynı şeyi yapmak için Awesome Osilatör’ü (AO) bekliyor. AO’nun ortalama seviyesinin üzerine başarılı bir şekilde çıkması, bir boğa rallisinin başladığını teyit edecektir. Şimdi, 2,84 dolar seviyesinin bir destek tabanına çevrilmesiyle birlikte, koşuya kanatlar ekleyecektir. Bu hareket potansiyel olarak yükselişin yukarıda belirtilen aralığın orta noktası olan 3,60 dolara kadar uzamasını tetikleyebilir. Ancak, bu yükselişin 25 Kasım ve 27 Aralık’taki en yüksek seviyeleri birbirine bağlayan azalan direnç seviyesini aşması gerekiyor. Bu hareket DYDX için toplamda 2,84 dolar seviyesinden %25’lik bir kazanç sağlayacaktır.

DYDX 12 saatlik grafik

Öte yandan, DYDX fiyatı 2,84 dolar engelini aşamaz ve bunun yerine reddedilirse, yatırımcılar 2,58 dolar destek tabanının yeniden test edilmesini beklemeli. Bu seviyenin altında bir günlük mum çubuğu kapanışı daha düşük bir dip oluşturacaktır. Ayrıca, boğa tezini geçersiz hale getirecektir. Böyle bir gelişme, özellikle satış baskısı sona ermezse, DYDX fiyatının 2,13 dolarlık bir sonraki önemli dayanağa % 18’lik bir düzeltmeyi tetikleyebilir.

ADA fiyat tahmini: Altcoin için kartlarda neler var?

Cardano (ADA) fiyatı, 0,4648 dolardaki 100 günlük Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) destek buldu. Bunun ardından yaklaşık %13 arttı. Santiment analistlerine göre, köpekbalığı ve balina cüzdanları bu artışı sağladı. Rapora göre, son sekiz ay içinde 100.000 ila 100 milyon ADA tokenı tutan 639 milyon adres daha yeniden ortaya çıktı. Bu cüzdanların hayata dönmesiyle altcoin fiyatının, 0,5410 dolarlık azalan trend çizgisi nedeniyle direnci kırmak için kuzeye doğru uzanması olası. Bunun, ADA’yı 50 günlük SMA ile 0,5597 dolardan temas ettirmesi mümkün. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, mevcut seviyelerin %15 üzerinde, 0.6000 dolar psikolojik seviyeye doğru kuzeye doğru genişletilmiş bir hareketin yolunu açacaktır.

Oldukça güçlü bir boğa durumunda, altcoin fiyatının 0,6412 dolar veya daha yüksek bir blokaja çıkması olası. Bu süreçte ADA’nın 0,6831 dolar aralığını geri almadan önce 0,6800 dolardaki psikolojik seviyesini temizlemesi gerekiyor.

ADA günlük grafik

Öte yandan, satış baskısı artarsa ADA fiyatının düşmesi mümkün. Muhtemelen 0,4648 dolardaki 100 günlük SMA’yı kaybedecek kadar bir gerileme olacaktır. En kötü durumda, en son 1 Aralık 2023’te test ettiği 0,3790 dolar seviyesine kadar düşer. Böyle bir hareket, mevcut seviyelerin yaklaşık %30 altına düşmesi anlamına gelecektir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir