Bakan Yerlikaya’dan ‘1 Mayıs’ baskınları paylaşımı: Gereği yapıldı

Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararına rağmen Taksim’de kutlanması yasaklanan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Saraçhane’de çıkan olaylarda polise taş ve sopalarla saldırdığı iddia edilen 29 kişi gözaltına alındı.

Yapılan baskınların görüntülerini sosyal medya hesabından “Gereği yapıldı” diye paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kamera kayıtları ve yüz tanıma sistemi ile saldırıya karıştığı tespit edilen diğer şahısları yakalamaya yönelik operasyonlarımız devam ediyor. Kahraman polislerimize saldıranları tek tek yakalayıp adalete teslim edeceğiz” dedi.

Bakan Yerlikaya’nın, X hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“GEREĞİ YAPILDI – 13 A

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde İstanbul’da Taksim Meydanına çıkmak için SARAÇHANE Meydanında toplanan ve polislerimize taşlı sopalı saldırıda ve fiziki müdahalede bulunan 29 şüpheli olaydan sonra kaçtıkları adreslerde bugün yakalandı.

Kamera kayıtları ve yüz tanıma sistemi ile saldırıya karıştığı tespit edilen diğer şahısları yakalamaya yönelik operasyonlarımız devam ediyor.

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü provoke etmeye çalışarak, halkımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan kahraman polislerimize saldıranları tek tek yakalayıp adalete teslim edeceğiz.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir