Bankacı Seçil Erzan ile İlgili Şok Gelişme: Bahar Candan ve Nihal Candan ile Aynı Koğuşta

Bankacı Seçil Erzan ile sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin aynı koğuşta kaldığı ortaya çıktı.

‘Suç örgütüne üye ve dolandırıcılık’, ‘kara para aklama’ suçlamasıyla sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan’ın tutuklanmıştı.

Gazeteci Dinçer Gökçe’nin haberine göre, Aralarında Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan gibi futbol dünyasının ünlü isimlerinin de yer aldığı 30’a yakın kişiden 44 milyon dolar toplamakla suçlanan Erzan, Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşlerin kaldığı koğuşa konuldu.

Yeni adı Marmara Cezaevi olan Silivri’ye sevk edilen bankacı Seçil Erzan ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Seçil Erzan, önceki gün Silivri Cezaevi’ne sevk edildi. Erzan, dün Candan kardeşlerin kaldığı koğuşa yerleştirildi.

11 Nisan’da tutuklanan Erzan, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda kaldı. Erzan, “dolandırıcılık” ve resmi evrakta sahtecilikle suçlanırken Candan kardeşler ise geçen 16 Nisan’da başlayan ve çok sayıda kişinin “ucuz araç” vaadi ile dolandırıldığı soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

“Suç örgütüne üye olma” ve “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlamasıyla gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşler ve beraberindeki şüpheli Hacı İsrafil Sağlam çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Tutuklama kararını öğrenen Nihal Candan sinir krizi geçirerek ağladı. Bahar Candan ise cezaevine sevk edilirken “Suçlular dışarda ünlü olduğum için cezaevine giriyorum” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir