Dışişleri’nden El-Ahli Arab hastanesi saldırısı açıklaması: Bu barbarca saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz, uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap verilmesi kaçınılmaz

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, İrail’in Gazze’deki El-Ahli Arab hastanesine düzenlediği saldırıya ilişkin olarak, “Bugün Gazze’de bir hastanenin hedef alınması sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesinden ve bir o kadarının da yaralanmasından derin bir infial duyuyor, bu barbarca saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

İsrail, El-Ahli Arab hastanesine hava saldırısı düzenledi. Hava saldırılarında 500 kişi hayatını kaybetti. Saldırının ardından hastanede çıkan yangın henüz söndürülemezken, Filistin’de, İsrail’in el-Ehli Baptist Hastanesine saldırısı nedeniyle 3 gün yas ilan edildi.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze’deki hastaneye düzenlediği hava saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün Gazze’de bir hastanenin hedef alınması sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesinden ve bir o kadarının da yaralanmasından derin bir infial duyuyor, bu barbarca saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz.

Saldırılarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Sivilleri doğrudan hedef alan, hastaneleri, okulları vuran bir zihniyetin uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap vermesi kaçınılmazdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir